Uspešan vikend za AK “Somaraton”

Atletičari - Somaraton

U subotu je u Bačkoj Topoli, održana tradicionalna memorijalna trka „Pal Skenderović”, u čast velikog atletičara – maratonca iz ovog grada. Ova godina je bila posebna, jer zbog stogodišnjice rođenja Pal Skenderovića, organizator ove trke Atletsko udruženje “Topola”, za učesnike trke predvideo i novu stazu, gde se trčalo u širem centru grada.

Trčalo se na 5 i 10 kilometara, gde su se savladavala i četiri uspona, što je otežavalo postizanje istaknutih rezultata.

Po kišovitom i hladnom vremenu učešće u trci uzelo je 220 trkača, a prvi na cilj na 10 km je stigao Denis Firulović, dok je kod dama pobedu odnela Nora Trklja.

Takođe, učešće su uzeli i Somaratonci, koji su ostvarili zapažene rezultate. U konkurenciji na 10 km druga mesta u generalnom plasmanu postigli su Josip Major i Tijana Kabić.

U svojim starosnim kategorijama, prvo mesto su osvojile Željka Ćurčić i Danica Grujić Firanj. Drugo mesto u svojim kategrijama osvojili su Dejan Nikolić, Đuka Čeljuska, Arpad Šarkezi i Vesna Bjelan a treća mesta Tijana Odobašić, Jelena Stanimirović i Jelena Perenčević. Trku na 10 km uspešno završili i Milan Kovačić, Miroslav Liščević, Zoran Nikolić, Mario Kundit, Nedeljko Katić, Ilija Zvekanov, Boško Jerković, i Đorđe Rackov.

Na trci na 5 km najuspešnija je bila Damjana Perenčević zauzevši drugo mestu u ženskoj konkurenciji. Na pobedničko postolje stali su i Ana Pešić – prvo mesto, Branislav Katić, Vuk Stojisavljević i Branko Nenadić – treće mesto.

Istu trku, uspešno su završili i Aleksandar Martinović, Konstantin Jerković i Aleksandar Krneta.

Dan kasnije, održano je Otvoreno prvenstvo Fruške Gore, na 5.5 i na 11 kilometara.

Milan Kovačić i Miroslav Liščević uspešno su istrčali dužu stazu kao i Daniel Šokac kraću stazu.