Uspesi atletičara iz Apatina se nastavljaju

Apatin - atletičari

Članovi Atletskog kluba „Apatin” su tokom vikenda ređali značajne uspehe na takmičenjima širom Srbije i inostranstva.

Na Noćnoj uličnoj trci u Travniku, Đuro Borbelj je u trci na 5000 metara ostvario lični rekord, ali i oborio rekord staze.

Na 1. Zemunskom polumaratonu, u generalnom plasmanu je u trci na 21 kilometar prvo mesto zauzeo Denis Firulović, a treća mesta u svojim kategorijama zauzeli su Radomir Topličanin i Zoran Radičanin. Treće mesto, u trci na 7 kilometara, koja je održana u okviru Zemunskog polumaratona, u svojoj starosnoj kategoriji zauzela je Žaklina Klemen Mitrović.

Na 2. Vrbaskoj trci, na deonicama od 5 i 10 kilometara, Aleksandar Stajić je odneo prvo mesto u ukupnom plasmanu trke na 5 km. U trci na na 10 kilometara, dok je drugo mesto u ukupnom plasmanu osvojio Dušan Krstić. Marko Kokoanov je istrčao debitantsku trku za klub i osvojio treće mesto u starosnoj kategoriji (6. mesto u ukupnom plasmanu), u ženskoj trci Milica Marković osvojila je treće mesto u starosnoj kategoriji (5. mesto ukupno).

Narednog vikenda, atletičari ovog apatinskog kluba nastupiće u Kostolcu na polumaratonu, a 17. septembra učestvovaće na Prvenstvu Srbije u trci na 10 km, u Aranđelovcu.