Uspesi članova Atletskog kluba „Apatin“ na trkama u Novom Sadu i Barseloni

Uspesi članova Atletskog klub „Apatin“ na trkama u Novom Sadu i Barseloni

Proteklog vikenda, članovi Atletskog kluba „Apatin“ imali su odlične nastupe na humanitarnoj kros trci i na internacionalnom maratonu u Barseloni.

U Novom Sadu je održana 10. po redu „Trka za dečiji osmeh“ u kojoj je sa uspehom nastupio veliki članova Atletskog kluba „Apatin“ u konkurenciji predškolaca i učenika osnovnih škola. U trkama predškolaca nastupio je Arsenije Čegar koji je osvojio osmo mesto. U konkurenciji učenika osnovnih škola učešće je uzelo 12 mladih članova AK „Apatin“ koji su uspešno istrčali svoje trke i osvojene su tri medalje. U trci na 200 metara nastupili su: Lena Bursać, Tara Vuletić, Maša Cetina, Petar Laković, a u trci na 400 metara nastupili su: Anđela Lukić i Marija Kovačević koje su podelile treće mesto, te Vuk Amidžić, Nina Solać, Milica Egić, Aleksandar Laković i Sofija Bujić, dok je u trci na 600 metara nastupila i osvojila treće mesto Nina Šakić. Veliku podršku na humanitarnom krosu pružili su roditelji dece i treneri Bojan Tomašević i Marija Bubalo, koji su pored takmičarskog učešća uzeli učešće i u humanitarnom delu manifestacije donirajući garderobu, igračke i slatkiše za decu iz Dečijeg sela i Svratišta za decu.

U glavnoj trci na 10 kilometara u kojoj je nastupilo je 172 takmičara, član šampionske ekipe AK „Apatin“ u krosu Dušan Krstić trijumfovao je rezultatom 36 minuta i 50 sekundi, 7. mesto osvojio je Aleksandar Stajić (42:40). U ženskoj konkurenciji 5. mesto u ukupnom plasmanu osvojila je Marija Bubalo (49:48)

U muškoj trci na 4 kilometara u kojoj je nastupilo 88 takmičara, debitantski nastup za AK „Apatin“ obeležio je pobedom i sjajnom tehničkom trkom Stefan Marinkov sa rezultatom 14 minuta i 2 sekunde, 8. mesto osvojio je Veljko Mihić (15:33).

U trci na 4 kilometra u ženskoj konkurenciji odlične nastupe u konkurenciji 114 dama imale su Milica Marković, koja je zauzela drugo mesto sa rezultatom 17 minuta i 45 sekundi, treće mesto i bronzanu medalju osvojila je devetogodišnja Hana Čegar, koja je stazu od 4 km istrčala odličnim rezultatom 19 minuta i 14 sekundi, a odličnu trka istrčale su i Nija Zorić koja je osvojila 6. mesto (19:40), Jelena Rašković 8. mesto (20:44), Lana Čergić 16. mesto (22:42) i Branka Veličković 17. mesto (22:59).

Na maratonu u Barseloni u disciplini 42 kilometra i 195 metara, nastupila su četiri člana Atletskog kluba „Apatin“, Bojan Manojlović, Igor Bakoš, Živa Vijoglavin i Vladimir Aranđelović koji su sopstvenim sredstvima isfinansirali učešće i na najbolji način prezentovali boje kluba oborivši svoje lične rekorde. Najuspešniji je bio Bojan Manojlović koji je maratonsku stazu savladao za 3 sata 15 minuta i 20 sekundi, Igor Bakoš završio je trku sa rezultatom 3 sata 21 minut i 35 sekundi, Živa Vijoglavin savladao je maratonsku stazu za 3 sata 24 minuta i 39 sekundi, dok je svoj debitantski maraton u karijeri uspešno savladao rezultatom 3 sata 56 minuta i 27 sekundi.