Close this search box.

“Žak” poražen od novog lidera

fudbal - lopta

Pet kola ostalo je do kraja šampionata somborskog područja. Tri tima su ponovo u igri za prvo mesto.

Ovog vikenda, došlo je do smene na liderskoj poziciji. Ekipa “Kulpina” neočekivano je poražena na gostovanju u Karavukovu. Ilija Spasić je načeo mrežu gostiju u 10. minutu, da bi Marko Cvetković pogotkom u nadoknadi vremena prvog poluvremena postavio konačan rezultat meča. Kiks dojučerašnjeg lidera iskoristila je ekipa iz Gložana, koja je slavila nad “Žakom” i sa nova tri boda preuzela prvo mesto na tabeli. Vladimir Tasić je zatresao mrežu gostiju u 5. i 14. minutu, dok je Petar Drvar u nadoknadi vremena ublažio poraz Somboraca. “Budućnost” iz Paraga je lako izašla na kraj sa “Liparom” i trenutno ih tri boda dele od lidera. Važan trijumf na gostovanju u Mladenovu ostvarila je ekipa “Crvenke”. Iako je domaćin poveo početkom drugog poluvremena, to nije poremetilo goste koji su golovima Milenka Babića i Milana Subotića došli do tri boda. Veliko iznenađenje je pobeda (5:3) “Kule” nad “Radničkim 1918” iz Ratkova. Dejan Davidović je bio četvorostruki strelac za Kuljane. U derbiju začelja, “BSK” je poražen na gostovanju u Čelarevu. Jedini pogodak za goste postigao je Jovan Korać.

Narednog vikenda, očekuje nas još jedan derbi. Sastaće se dva prvoplasirana tima lige, a ishod može rešiti pitanje prvaka, ali može i dodatno zakomlikovati situaciju u vrhu. Somborski „crno – beli“ ugostiće ekipu iz Mladenova, dok će “BSK” ugostiti sastav “Kule”.