„Žak“ poražen u Paragama

sport - 025.rs

U somborskom području ništa novo. Vodeća trojka nastavlja seriju pobeda i borbu za prva dva mesta. Ekipa „Kulpina“ uspešno je pregrmela neugodno gostovanje u Obrovcu. Vodeći tim lige slavio je pogotkom Gajića u 63. minutu susreta. Ekipa iz Gložana, golovima Žemberima i Tasića u drugom poluvremenu, savladana je u Čelarevu domaći „ČSK“ i tako ga poslala u niži rang takmičenja.

Jesenji prvak iz Paraga dobio je somborski „Žak“ sa 3:1 i tako ostao u igri za vodećim dvojce. Nikola Makar bio je strelac utešnog pogotka za goste.  Derbi začelja u Ruskom Krsturu pripao je „Rusinu“ koji je ubedljivo savladao goste iz Lipara.

U drugom derbiju, „Kula“ je dobila „Polet“ i tako dodatno zakomplikova borbu za opstanak. U ovom momentu gosti bi trebalo da budu zadovoljniji nerešenim ishodom.

Narednog vikenda, jedini somborski predstavnik u petom rangu takmičenja, ugostiće „Soko“ iz Nove Gajdobre.