„Žak“ slavio u Ruskom Krsturu

Fudbal

Ekipa „Žaka“ minimalno je slavila na gostovanju u Ruskom Krsturu. Susret je odlučio pogodak Vukašina Milića u 76. minutu utakmice. Ovom pobedom „crno – beli“ su se popeli dva mesta više na tabeli i trenutno su šesti tim lige sa 23 boda. Više od polovine (13) je osvojeno na gostovanjima. Narednog vikenda, na „Igralištu kraj pruge“ Žakovci će ugostiti sastav „Lipara“ koji je u ovom kolu ubedljivo poražen (4:0) u Kulpinu.

Ekipa iz „Paraga“ je uprkos remiju sa „Krila Krajinom“ zadržala vodeće mesto na tabeli. U derbiju kola „Budućnost“ iz Gložana je nakon velikog preokreta slavila nad „Radničkim 1918“. Ratkovčani su na poluvremenu vodili sa 3:1. Ipak, u nastavku meča su primili četiri pogotka i tako propustili priliku da se vrate na lidersku poziciju. Do kraja jesenjeg dela ostala su još dva kola. Četiri tima su u igri za prvo mesto. Gledajući raspored za sada možemo slobodno reći da je ekipa iz Paraga najbliža cilju. Ipak, lopta je okrugla, a sve će se znati nakon poslednjih 180 minuta.