Zvezda poražena od Armanija u Evroligi

kosarka

Crvena zvezda je izgubila od Armanija u 24. kolu Evrolige. rezultatom 63:57 (7:8, 19:15, 24:21, 13:13).

Zvezdi je to 13. poraz ove sezone u Evroligi. Crveno-beli imaju osam pobeda. Armani je napravio veliki korak ka narednoj fazi. Zauzima treće mesto sa skorom 15/6.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 13 poena. Armani je sa 18 predvodio Malkolm Dilejni.

Početak utakmice bio je veoma čudan. Gostujuća ekipa ništa nije mogla da pogodi, imala je 14 vezanih promašaja iz igre, a prvi koš postigla je posle više od šest minuta igre. Ništa efikasnija nije bila ni Zvezda, koja je do tada dala samo tri poena.

Uvodni period završen je rezultatom 8:7, što je najmanje poena postignuto u prvoj četvrtini periodu ikada u Evroligi.

Ekipa iz Milana je znatno bolje zaigrala u drugoj četvrtini, što je rezultiralo vođstvom od osam poena prednosti. Zvezda je u tom trenutku uspela da napravi seriju 7:0 i smanji na minus jedan, ali ne i da preokrene rezultat. Italijanski tim je na poluvreme otišao sa tri razlike.

Armani je na početku drugog poluvremena bio ubojit i brzo došao do plus 11. Tu prednost nije uspevao da održi, pa je Zvezda do kraja treće četvrtine spustila na tri, ali su gosti u poslednju deonicu ipak ušli sa šest razlike.

Ponovo su crveno-beli bili loši na početku četvrtine. Odmah u poslednjoj ekipa Milana stekla je plus 10. Zvezda je uspela da smanji na četiri, tri minuta pre kraja, ali ne i više od toga. Imao je domaćin prilika da se približi pred kraj utakmice, ali je bilo nekoliko nespretnih napada, pa je Armani odneo pobedu.

Crvena zvezda će naredno evroligaško kolo igrati već u četvrtak, kada će joj protivnik biti Monako, takođe u Beogradu.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: TW KK Crvena zvezda