„Crvenka Jafa“ pobedila „Kolubaru“

Pravi rukometni derbi priredili su rukometaši „Crvenka Jafe“ i vodeće „Kolubare“ iz Lazarevca. „Veverice“ rešene da se protiv lidera iskupe za „pomračenje“ u Vrbasu i nošene podrškom sa tribina u tome su i uspele. Do dvadesetog minuta igralo se gol za gol i ekipe su se smenjivale u vođstvu. Jedan od ključnih momenata prvog dela bio je trenutak kada je prvi golman „Crvenka Jafe“, Pavićević, svoje mesto zbog povrede ustupio sedamnaestogodišnjem Marku Tomiću koji ga je na veličanstven način zamenio. Za osamnaest minuta igre rezultat je glasio 10:9 za Crvenčane, da bi potom mladi Tomić skinuo jedan zicer, a potom i sedmerac Vujoševiću pa je golovima Ivića i Karanovića domaća ekipa stekla tri gola prednosti, što je uspela da sačuva i na odmor se otišlo sa rezultatom 16:13 za „Crvenka Jafu“. U drugom poluvremenu divoska borba. Crvenčani čuvaju stečenu prednost u čemu je ogromnu ulogu imao mladi golman Tomić. Skinuo je brojne zicere gostima, i omogućio svojoj ekipi da u 52. minutu golom iskusnog Ivića stekne pet golova prednosti (27:22). Gosti se nisu predavali, pa uspevaju da iskoriste par grešaka igrača Crvenke u napadu i da se vrate u susret, jer su serijom od 4:0 u 58. minutu stigli samo na gol minusa. No, potom Mirić diže prednost na plus dva, da bi svoju sjajnu partiju mladi golman Tomić krunisao odbranom sedmerca do tada nepogrešivom Radovanoviću, a tačku na susret stavio je mladi reprezentativac Leo Feješ golom iz sedmerca za konačnih 29:26 za „Crvenka Jafu“.

Epitet najboljeg igrača susreta poneo je mladi golman „Crvenka Jafe“, Marko Tomić, ali i svi ostali igrači trenerskog tandema Đurović – Lovre zaslužuju čestitke za prikazanu igru.

„Crvenka Jafa“ je kolo pre kraja regularnog dela sezone treća na tabeli sa bodom manje od vodećeg dvojca „Kolubare“ i „Kikinde“.

U poslednjem kolu, „veverice“ idu u goste „Hercegovcu“ u Gajdobru, a potom sledi plej of i pokušaj da se izbori plasman u srpsku rukometnu elitu.