Hajduk slavio, Sloga izgubila čelnu poziciju

fudbal - lopta

Staparski „Hajduk“ ostvario je važnu pobedu na gostovanju u Gajdobri protiv domaćeg „Hercegovca“. Gosti su poveli u 16. minutu, pogotkom Filipa Kovačeva. Četiri minuta pre odlaska na odmor, isti igrač je duplirao prednost svog tima, što je ujedno bio i rezultat prvog dela. U devetom minutu nastavka, Kovačev je svojim trećim golom na meču upisao i het – trik. Četiri minuta kasnije, Račić je smanjio prednost gostiju i ujedno postavio i konačan rezultat utakmice.

„Ravangrad“ je u derbiju začelja poražen na domaćem terenu od ekipe „Solunca“. Gosti su slavili sa 4:1, a svih pet golova je viđeno u prvom poluvremenu. Strelac za domaći tim bio je Aleksa Sapozničenko iz kaznenog udarca u 44. minutu utakmice.

Do juče vodeći tim lige, „Sloga“ iz Čonoplje, izgubila je derbi kola od tima iz Apatina. „Mladost“ je slavila sa 3:1 golovima Aljoše Jovovića u 3. minutu, odnosno Stefana Đukića u 22. i 80. minutu utakmice. Milovan Vukas je u 82. minutu sa “kreča” postavio konačan rezultat utakmice.

Ekipa iz Vrbasa je iskoristila kiks Čonopljanaca i trijumfom u Bačkom Gradištu preuzela je lidersku poziciju na tabeli. Trenutno imaju bod više od „Sloge“ i tri od „Obilića“ iz Zmajeva.

Narednog vikenda, „Sloga“ dočekuje „Mladost“ iz Bačkog Petrovca, „Ravangrad 2018“ gostuje u Novom Žedniku, dok je „Hajduk“ u derbiju kola ugostiti „Radnički 1905“ iz Bajmoka.