Poraz „Džokera” na startu prvenstva

košarkaška lopta

Košarkaši „Džokera“ porazom su otvorili prvenstvo u Admiral Bet košarkaškoj ligi Srbije. Pred prepunim tribinama Gradske hale „Mostonga“, domaći tim je bolje otvorio meč i već nakon uvodnih par minuta došao do prednosti 14:5 (Simons 8 poena, Strejt 6), da bi maksimalnih deset poena (21:11) doneo Katušić sa penala u 7. minutu susreta. Usledio je ekspresan odgovor Kraljevčana koji su prvo serijom 10:0 izjednačili, a potom i serijom 7:2 prvu četvrtinu završili sa prednošću 23:28. Iako su gosti tokom drugih deset minuta utakmice imali i prednost od +13 (26:39), Džokerovci su do odlaska na odmor uspeli da se stabilizuju i u jednom momentu priđu na minus 3. Nakon pauze, gosti silovito otvaraju drugo poluvreme i već u 22. minutu vode sa 50:65. Do kraja susreta sigurnom igrom su održali prednost i na kraju zasluženo slavili. Ekipa iz Sombora je u finišu uspela da priđe na četiri poena zaostatka (87:91), međutim više od toga nisu mogli.

U poraženom sastavu, Aleksa Jugović je bio najbolji pojedinac sa 22 poena, Simons je ubacio dva manje. Dvocifreni su bili Krstanović sa 17 i Strejt sa 10 poena. U suprotnom taboru Simeunović je bio nezaustavljiv sa 25 poena, dok su pobedi doprineli Pavić sa 17, Matović i Stamenić su postigli po 11, a Kovačević i Savić su meč završili sa po deset poena.

Narednog vikenda, u Somboru gostuje užička Sloboda.