Stanišić izgubio od Podunavca, „Sloga“ nastavila sa pobedama

sport - 025.rs

Ekipa Stanišića izgubila je meč petog kola Srpske lige “Vojvodina”. Bolji od njih ovog vikenda bila je ekipa Podunavca iz Belegiša. Utakmica je rešena u 30. minutu golom Marka Labovića. U nastavku susreta nije bilo promena rezultata, pa su gosti osvojila tri boda. Stanišić je poslednji sa tri osvojena boda iz pet mečeva. U sledećem kolu igraju protiv Omladinaca iz Banovaca.

Fudbaleri Sloge popeli su se na drugo mesto Vojvođanske lige „Sever“. Ostvarena je nova pobeda, ovoga puta na gostovanju u Zmajevu sa visokih 3:0. Mitrović je doveo goste u vođstvo u 24. minutu. Nije bilo promena rezultata sve do finiša utakmice, kada su prvo Vukas, a potom i Pavić postavili konačan rezultat utakmice.

Bratstvo iz Prigrevice slavilo je na gostovanju u Bajmoku, te je sa nova tri boda zadržalo prvo mesto. Jedini pogodak na susretu viđen je u 60. minutu kada je Srđan Điđa Vuković uspešno izveo penal i tako svom timu doneo novu pobedu.

Apatinska „Mladost“ poražena je juče na domaćem terenu od Mladosti iz Bačkog Petrovca. Domaćin je prvi deo meča rešio u svoju korist sa 3:1, golovima Rapaića, Jovovića i Đukića. U nastavku su posustali, što su gosti iskoristili i nakon velikog preokreta slavili sa 4:3. Strelci za pobednički tim bili su: Laćarak, Stojisavljević, Kanja i Štefek.

I u Ratkovu je viđen preokret. Vojvodina je dva puta vodila, ali je domaćin slavio sa 3:2.

Sledećeg vikenda se sastaju: Sloga i Mladost iz Bačkog Petrovca, Bratstvo i Preporod, Bačka 1901 i Mladost, Bajša i Radnički 1918.