Italija pobedila aktuelnog šampiona Evrope – Srbija protiv Poljske za bronzu!

Odbojkaši Srbije izgubili su od reprezentacije Italije 3:1 u setovima.

Nažalost, ponovila se večeras situacija iz polufinalnog duela ženskih reprezentativki Srbije, koje su šansu da izgraju za zlato izgubile upravo zbog reprezentacije Italije.

Bolja igra Italijana u prva dva seta dovela ih je na set do finala. Mnogo je menjao selektor Kovač, pokušavao da nađe pravu postavu, ali Italijani nisu pokazali slabost.

Nisu dozvolili srpski odbojkaši protivniku da preokrene, kao u prethodna dva seta i rezultatom 25:23 smanjili su prednost Italije na 2:1 u setovima.

Međutim, četvrti set Srbija nije dobro počela, te su Italijani iskoristili to i doneli pobedu i plasman u finale.

Srbija će sutra igrati meč protiv Poljske za treće mesto, dok će Italija svoju šansu da osvoji sedmo zlato imati protiv Slovenije, koja do sada nikad nije osvajala zlatnu medalju.