Iza „Somaratonaca“ uspešan vikend

Članovi Atletsko-rekreativnog kluba „Somaraton“ iza sebe imaju uspešan vikend.

Naime, Milan Kovačić Mumba učestvovao je na 20. Gornegrat Zermat maratonu u Švajcarskoj, a među 1500 takmičara, trku je završio kao 63. u svojoj starosnoj kategoriji, a 316. u ukupnom plasmanu. Kovačić je ovu napornu trku, koja podrazumeva ulazak u cilj koji je na čak 3000 m nadmorske visine, uspeo da završi za 6 sati i 45 minuta.

S druge strane, Džejms Ins istrčao je planinsku trku „One Hunderd Douro e pavia“, u distanci od 31 kilometar. Trku je završio za 3 sata i 43 minuta, pa tako zauzeo 14. mesto u starosnoj kategoriji, a 37. u generalnom plasmanu.

Na 9. „Adrenalin Race“ trčanju s preprekama, održanoj u Rumi na Borkovcu, učešće su uzeli „somaratonci“ Predrag Škorić i Bojana Marić. Marić je osvojila 8. mesto u ženskoj konkurenciji, a Škorić je trku završio u prvoj trećini svih finišera.

Ovim nastupima „somaratonci“ su pokazali da su u odličnoj formi i da upornost, trud i rad dovode do rezultata.