Search
Close this search box.

Osam medalja za KK “Somborac” na Kupu prijateljstva

Karate klub Somborac

Proteklog vikenda, u Novom Sadu održan je 18. po redu Internacionalni karate turnir „Kup prijateljstva 2022“.

Učešće na ovom takmičenju uzeo je i Karate klub „Somborac“, koji je u konkurenciji od 600 takmičara iz 54 kluba iz Srbije osvojio 8 medalja, odnosno 4 zlatna i 4 srebrna odličja.

Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su kadet Đorđe Hristov, pionir Teodor Terzić, kao i kadetkinja Kristina Kosanović, koja se okitila sa dve zlatne medalje. Vicešampionska mesta osvojili su junior Boris Senjavin, nada Tara Jurić, pionir Vedran Jurić i kadet Jovan Mirković.

Medalje za učestvovanje na turniru pripale su poletarkama Mari Stoiljkovć Novković i Mili Gligorević, a na turniru je nastupio i Pavle Đenadija, koji nije uspeo da se domogne medalje u jakoj pionirskoj konkurenciji.

Organizatori turnira su Karate klub „Mawashi“ i Karate savez Vojvodine.